Historie

Data aktualizacji:
02-09-2019- 13:07

Katarzyna

Kubiak

Jak dostać pracę za granicą?

Rok ukończenia studiów
2012
Miasto
Londyn
Państwo
Wielka Brytania
Tytuł/ stopień naukowy
magister
Kierunek studiów
Finanse i rachunkowość

Studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie były dla mnie pierwszym znaczącym krokiem na drodze kariery. Nie ukrywam jednak, że chciałam obronić pracę magisterską oraz zdobyć doświadczenie zawodowe również poza Polską, moim marzeniem były bowiem studia za granicą. Uważam, że najlepsi na świecie w zarządzaniu są Brytyjczycy i Amerykanie - dlatego wybór na jednoroczne studia magisterskie padł na Cass Business School, która oferowała ogromne możliwości rozwoju, zajęcia z praktykami biznesu, możliwość udziału w spotkaniach networkingowych oraz wysoką pozycję w międzynarodowych rankingach.

Nie zakładałam, że po studiach w Cass zostanę w Londynie. Moje oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy (międzynarodowa struktura organizacyjna, kultura korporacyjna, dostęp do szkoleń oraz możliwość rozwoju) zawiodły mnie do londyńskiej siedziby Bloomberga. W trakcie mojej kariery ważne dla mnie było angażowanie się w projekty, które wymagają zrozumienia finansów, obecnie jestem analitykiem akcji - Equity Analyst. Analizujemy gigantyczne międzynarodowe firmy, w moim portfelu spółek znajdują się m.in. spółki z rynku polskiego oraz firmy przemysłu maszynowego w EMEA. Jednym z najważniejszych elementów jest bezpośrednia praca z klientem, w związku z tym Bloomberg zapewnia swoim  pracownikom szkolenia, które pomagają w szybkim lokalizowaniu przyczyn błędów, rozwiązywaniu problemów, a także w łagodzeniu emocji klientów. Praca jest bardzo zmienna, a każdy dzień inny!

Wciąż chcę się rozwijać, pracować nad swoimi wadami, wychodzić ze swojej strefy komfortu. Moje najbliższe plany to przede wszystkim zdobycie tytułu CFA (Chartered Financial Analyst) – w przyszłym roku czeka mnie egzamin na ostatnim poziomie (Level 3). Zastanawiam się również nad nauką języków SQL oraz Python.

Nie przestaję angażować się wolontariacko, to bardzo ważny element w moim życiu. To właśnie wolontariat – jeszcze podczas studiów - nauczył mnie pracy w międzynarodowym środowisku, otwartości na inne kultury, stawiania czoła wyzwaniom, a przede wszystkim otworzył oczy na prawdziwe problemy nękające świat. Poza tym, zapewniam – CV osoby udzielającej się wolontariacko jest znacznie ciekawsze dla potencjalnego pracodawcy. Firma, w której pracuję, 90% zysków inwestuje w projekty wolontariackie. Ja angażuję się m.in. w dokarmianie bezdomnych, zbieranie śmieci, pakowanie i wybieranie prezentów na gwiazdkę dla najuboższych rodzin, czy organizację Luminiere Festival. Lista jest bardzo długa!

Największy sukces

Przeprowadzenie podczas seminarium trafnej wyceny spółki, co skłoniło brokera do wykorzystania mojej opinii i podążenia za moimi wskazówkami.

Rada dla studentów
Wykorzystajcie czas studiów na pracę, nie zaś imprezowe szaleństwa. A w wakacje angażujcie się w zagraniczny wolontariat.