Historie

Data aktualizacji:
18-07-2024- 12:48

Tomasz

Zacharski

Podróże i przywództwo w Azji

Rok ukończenia studiów
2009
Miasto
Singapur
Państwo
Singapur
Tytuł/ stopień naukowy
magister
Kierunek studiów
Zarządzanie i marketing

Po studiach na SGH pracowałem w PwC w Polsce, ale marzyły mi się międzynarodowe przygody. Udało mi się dołączyć do Google'a w Dublinie. Po roku w Irlandii przeprowadziłem się do USA i pracowałem w głównej siedzibie w Kalifornii w Mountain View. Kilka razy na kampusie widziałem najbardziej znany osobistości z Doliny Krzemowej. Po pewnym czasie zaczęło mnie ciągnąć do kolejnej przygody i przeprowadziłem się do Singapuru, gdzie mieszkam od 2013 roku. Pracowałem w Google'u, Facebook'u, a aktualnie próbuję rozpocząć własny biznes. Po drodze zrobiłem MBA na INSEADzie i stałem się absolwentem Harvard Business School. 

Marzenie się zdecydowanie spełniło - do dzisiaj zjeździłem 92 kraje i często byłem wysyłany w delegację w różne regiony Azji, gdzie dowiedziałem się dużo więcej o różnorodnych kulturach tego kontynentu. Jeżeli mogę komukolwiek pomóc wiedzą o Azji, o sektorze technologicznym, lub czymkolwiek innym, to bardzo proszę o kontakt. Z przyjemnością pomogę! :-) 

 

Największy sukces

Po wielu latach zrozumiałem, że sukces materialny nie jest moją główną motywacją... W związku z tym mój największy sukces zawodowy to zrozumienie jak być dobrym przywódcą i w jaki sposób zarządzać ludźmi, by okazać im dużo zrozumienia, empatii i jak pomagać im w ich samorozwoju. Wciąż się tego uczę, ale najważniejsze jest dla mnie by dookoła siebie budować środowisko pracy, w którym nie tylko osiągamy świetne wyniki, ale też robimy to z humorem, szacunkiem, i wieloma okazjami do nauczenia się nowych umiejętności.

Rada dla studentów

Nie słuchajcie wszystkich rad. Nawet tej. Każdy jest inny i każdy ma swój punkt widzenia stworzony przez unikalne sytuacje, które mogą być zupełnie dla Was nieadekwatne. Bądźcie otwarci, ale też krytyczni.