Historie

Data aktualizacji:
16-03-2021- 15:44

Zuzanna

Szubartowska

Przez daleką Azję do londyńskiego City

Rok ukończenia studiów
2019
Miasto
Londyn
Państwo
Wielka Brytania
Tytuł/ stopień naukowy
magister
Kierunek studiów
Finanse i rachunkowość

Już na studiach w SGH pracowałam w jednej z firm z tzw. "Wielkiej Czwórki" i zdobywałam doświadczenie w niszowej dziedzinie z obszaru doradztwa podatkowego. Zawsze fascynowała mnie daleka Azja i mieszkanie tam było moim wielkim marzeniem, dlatego też przed rozpoczęciem ostatniego roku studiów zdecydowałam się na wyjazd na praktyki do Chin, gdzie byłam stażystką w niewielkiej firmie consultingowej. Na własną rękę zorganizowałam wyjazd i rozpoczęłam naukę języka chińskiego.

Staż w Pekinie nauczył mnie wiele w zakresie pracy merytorycznej, kontaktów z klientami, a także umocnił moją wiarę we własne umiejętności. Po powrocie do Polski i kilku miesiącach pobytu w Warszawie wyjechałam na wymianę do Soochow University na Tajwanie. Wyjazd ten dał mi możliwość spełnienia marzenia jakim było samodzielne podróżowanie i nauka na zagranicznym uniwersytecie. Podczas tych kilku miesięcy odkrywania Azji nauczyłam się samodzielności i odpowiedzialności. Dzięki temu poczułam się pewna siebie i nabrałam przekonania, że jestem w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Przestałam się więc bać mierzyć wysoko i rozpoczęłam poszukiwania pracy poza granicami Polski, jeszcze przebywając na Tajwanie.

Los chciał, że skontaktowała się ze mną firma headhunterska, według której mój profil, doświadczenie i umiejętność radzenia sobie w każdych okolicznościach nabyte podczas moich podróży, wydały się tak interesujące, by zaproponować mi pośrednictwo w znalezieniu pracy w londyńskim City. Reszta potoczyła się już szybko. Po powrocie z Tajpej wróciłam do Polski, spakowałam moje rzeczy osobiste w kilka paczek i dwa tygodnie później lądowałam już na Heathrow. Dziś jestem analitykiem w jednej z największych firm doradczych na świecie, moja praca jest moja pasją i idealnie łączy się ze ścieżką rozwoju osobistego. Mogę śmiało powiedzieć, że codziennie żyję swoim własnym marzeniem.

Największy sukces

Opuszczenie mojego dotychczasowego bezpiecznego życia w Polsce na rzecz podróży i zdobywania zagranicznego doświadczenia.

Rada dla studentów
Nie bójcie się popełniać błędów i robić rzeczy, które wydają się wam zbyt wielkie czy zuchwałe.