Historie

Data aktualizacji:
09-10-2019- 15:45

Jeanette

Stovel

Nigdy nie wiadomo, gdzie życie poprowadzi

Rok ukończenia studiów
2001
Miasto
Bandar Seri Begawan
Państwo
Brunei Darussalam
Tytuł/ stopień naukowy
Master of Business Administration
Kierunek studiów
Business Administration

Mój dyplom MBA na SGH był w partnerstwie z Uniwersytetem w Calgary i ten międzynarodowy aspekt odegrał zasadniczą rolę w otwarciu mi drzwi w Europie i w Kanadzie. Po ukończeniu studiów MBA w 2001 pracowałam w OBWE ODIHR w Warszawie przez trzy lata. Do pracy w OBWE ODIHR poszłam jako urzędnik odpowiedzialny za wprowadzanie praw człowieka, w szczególności reformy więziennej, w byłej Jugosławii.  Przed przeprowadzką do Polski w 1999, mieszkałam i pracowałam w kilku krajach byłej Jugosławii, pracując nad projektami humanitarnymi.

Można myśleć, że MBA nie jest oczywistym wyborem dla kogoś, kto pracuje w dziedzinie praw człowieka lub humanitarnych obszarach, ale okazało się, że mój MBA był bardzo przydatny do zarządzania finansami i projektami, zarządzania zasobami ludzkimi i oczywiście przywództwa.

Po powrocie do Kanady w 2004, dołączyłem do naszych Służb Zagranicznych (Foreign Service), a moje pierwsze oddelegowanie było jako doradca polityczny w naszej ambasadzie w....... Polsce. Byłam tak szczęśliwa, że wróciłam do Warszawy!  Jako że już mieszkaliśmy wcześniej w Polsce, dla naszej rodziny był to drugi dom, więc byliśmy zachwyceni, że wracamy tam na kolejne 3 lata.  Warszawa jest wspaniałym miejscem do życia i mamy tam wielu przyjaciół.  Zawsze będzie miała szczególne miejsce w sercach całej naszej rodziny.

Następnie służyłam jako chargé d'affaires na Litwie, a teraz jestem kanadyjskim wysokim komisarzem (ambasadorem) w Brunei Darussalam.

Miałam  dużo szczęścia przyłączając się do ministerstwa spraw zagranicznych w połowie kariery, jako że zawsze było moim marzeniem reprezentowanie mojego kraju za granicą.  Przeniosłam się zagranicę po raz pierwszy w wieku 18 lat, i to doświadczenie pokazało mi, jak wiele jest do nauczenia się od innych kiedy masz czas, aby żyć wśród nich i poznać ich kulturę. Kariera dyplomatyczna daje Ci możliwość poznawania i doświadczania nowych kultur przy zachowaniu bliskich więzi z domem.

Największy sukces

Powiedziałabym, że obecnie jestem w trakcie przeżywania mojego największego sukcesu, jako że pozycja ambasadora jest szczytem każdej kariery dyplomatycznej.

Rada dla studentów

Podejmuj ryzyko, odkrywaj i bądź otwarty na nowe, ekscytujące wyzwania edukacyjne.