Radek

Pieńkowski

Świat bez granic

Rok ukończenia studiów
1988
Miasto
Manchester
Państwo
Wielka Brytania
Tytuł/ stopień naukowy
Magister Ekonomii
Kierunek studiów
Handel zagraniczny

Moja historia to historia AIESEC-u Polska - od komitetu lokalnego na SGPiS, po NCP 1987/88. To historia organizowania praktyk w Polsce dla studentów zagranicznych, a także moich własnych praktyk: w Norwegii w 1986 r. w Ministerstwie Pracy i w 1988 r. w Long Beach, CA jako analityk finansowy, w Memorial Medical Center. 1988 to też rok ślubu z Bogną, również absolwentką Handlu Zagranicznego. I tak przygoda AIESEC-owska stała się życiem.

W Kalifornii urodziły się nasze dzieci: Jan Daniel i Alexandra. W życiu zawodowym droga poprowadziła mnie w kierunku finansów korporacyjnych. Najdłużej pracowałem w firmie Beckman Coulter (która obecnie jest częścią firmy Danaher (DHR)). Kariera w Beckmanie była fascynująca, obejmowała wiele stanowisk, a te najciekawsze to: Investors Relations i opracowywanie prognoz finansowych dla analityków giełdowych, kilkuletnia praca i tworzenie działu analiz finansowych w Szwajcarii (Nyon, niedaleko Genewy) i roczny projekt M&A w Japonii (Beckman kupował wówczas część japońskiego Olympusa).

Po ponad 20 latach w Kalifornii, Szwajcarii i Japonii przyszła kolej na epizod polski - rozpocząłem pracę jako Regional CFO na Europę Wschodnią i Centralną dla kolejnej firmy amerykańskiej. A już w 2015 r. ruszyliśmy znowu w drogę, tym razem do Anglii, gdzie pracuję obecnie jako Sr. Finance Director dla firmy Hologic.

Co przyniesie przyszłość, jaki będzie następny etap naszej wędrówki? Nie wiem. Czas pokaże!

Największy sukces

Budowanie nowych zespołów pracowników i satysfakcja z tego, jak osoby, które pracowały w moich grupach, rozwijają się, osiągają coraz to nowe sukcesy. Moje motto brzmi: sukces moich ludzi jest moim sukcesem, a siła tkwi w zespole, w którym panuje wzajemny respekt i szacunek, w którym wymagamy od siebie dużo, ale też jesteśmy w stosunku do siebie fair.

Rada dla studentów

Możecie osiągnąć wszystko! Zdobycie tego, co wydaje się niemożliwe, zajmuje po prostu nieco więcej czasu.

Historie