Jolanta

O'Hara

Najlepsze jeszcze przed nami!

Rok ukończenia studiów
1994
Miasto
Royal Wootton Bassett
Państwo
Wielka Brytania
Tytuł/ stopień naukowy
Magister Ekonomii
Kierunek studiów
Wydział Ekonomiczno-Społeczny

Najlepsze jeszcze przed nami !

Moją przygodę z SGH zaczęłam w 1989 roku, aby zakończyć ją w 1994. Byliśmy pierwszym rokiem z nowym, rozszerzonym programem.  Kiedy dołączyliśmy do profilu ekonomii społecznej, wszystko, co było z nim związane, wydawało się nudne, ale zmieniający się wokół nas system społeczno-ekonomiczny sprawił, że na nudę nie było zbyt dużo czasu!  Pierwszy rok był taki sam, ale od drugiego roku świat możliwości szeroko otworzył drzwi i zaprosił nas do środka. Mieliśmy dostęp do wszystkiego: marketingu, protokółu dyplomatycznego, reklamy, bankowości - rzeczy, które nigdy wcześniej nie były dostępne. Dano nam też o wiele więcej możliwości, jeśli chodzi o wybór tematu pracy magisterskiej.  Ja wybrałam  bankowość. Praca miała tytuł "Działalność kredytowo-depozytowa banku PKO PB".

Pisanie pracy było czymś innym. Uwielbiałam część badawczą i składanie wszystkiego razem, żeby miało konkretny sens.  Komputery dopiero wkraczały w nasz świat, Internet nie istniał.  Swoją rozprawę napisałam w WordPerfect! Któregoś dnia straciłam 10 stron i musiałam je ponownie napisać... Takie rzeczy się zdarzają.

Ale w SGH nie chodziło tylko o naukę.  Dołączyłam do Trampa (klubu turystycznego) i przemierzyliśmy razem wiele gór w Polsce i na świecie.  Były przyjaźnie, był romans, trudności i doświadczenia, które zabarwiły moje życie na zawsze.  Podróż do Azji w 1992 roku była jednym z najważniejszych kamieni milowych mojego życia.  Nadal nie mogę uwierzyć, jak moi rodzice mogli pozwolić mi pojechać w nieznane!  W tym czasie nie mieliśmy nawet telefonu stacjonarnego w domu.  Pisałam listy z podróży (kto pisze listy w dzisiejszych czasach!).

Ale wszystko się kiedyś kończy. Po SGH nadszedł czas na poszukiwanie pracy.  Powiem to jeszcze raz: świat się zmieniał!  Na rynek polski weszły wielkie korporacje: KPMG, Arthur Andersen, Ernst&Young, Motorola - teraz upadli giganci, którzy wtedy byli w świetnej formie.

Ja znalazłam się w Motoroli i spędziłam tam 3 dobre, fascynujące lata. Nauczyłam się ogromnie dużo! Wróciłam do SGH na podyplomowe studium z logistyki (uwielbiam logistykę).  A w Motoroli poznałam mojego męża, który jest Anglikiem, i przeprowadziłam się z nim do Wielkiej Brytanii.

I tak Wielka Brytania stała się moim domem.  Tu urodziły się moje dzieci, a kiedy rozpoczęły naukę w szkole średniej, ja założyłam własną firmę. Firma nazywa się Visually Explained Ltd i zapewnia wsparcie w zakresie mediów społecznościowych dla biznesu.  Nie zamierzam omawiać szczegółów tego, co robimy, ponieważ można to znaleźć na naszej stronie internetowej, LinkedIn, Twitterze lub Instagramie.

To, co wydarzyło się w moim życiu w ciągu ostatnich 5 lat prowadzenia własnego biznesu, jest fascynujące. Robię teraz rzeczy, o których nigdy wcześniej nie myślałam, że mogłabym się ich podjąć.  Od dwóch lat biegam, w tym roku ukończyłam 3 półmaratony i za każdym razem poprawiałam swój czas.  Uczę się francuskiego - bo niby dlaczego nie?  Przeniosłam firmę z domu do biura, biorę udział w programach radiowych, organizuję szkolenia na temat mediów społecznościowych, a na początku 2019 roku wraz z moją firmą znalazłam się na liście finalistów do Wiltshire Business Awards.

Trudno uwierzyć, jak inaczej potoczyło się moje życie w porównaniu z początkowymi perspektywami i planami. Pierwszy rok w SGH nie był obiecujący, ale wraz ze zmianami politycznymi świat zaprosił nas do skorzystania z okazji i wkroczenia z odwagą w nieznane. Myślę, że właśnie to zrobiłam i robię to każdego dnia, bo podróż trwa, a jak mówi moja przyjaciółka - "najlepsze jest jeszcze przed nami".

Największy sukces

Prowadzenie własnej firmy.

Rada dla studentów

Nigdy nie mówcie „nigdy”, bądźcie otwarci i odważnie podążajcie w niezne.

Historie