Historie

Katarzyna Jakimowicz
Data aktualizacji:
29-07-2022- 15:26

Katarzyna

Jakimowicz

Odkrywając na nowo swoją ścieżkę lidera. Od SGH do Harvardu.

Rok ukończenia studiów
2002
Miasto
Genewa
Państwo
Szwajcaria
Tytuł/ stopień naukowy
magister
Kierunek studiów
Zarządzanie i marketing

Moja ścieżka kariery była jednocześnie bardzo ekscytująca i burzliwa – nazwałabym to transformacją przez zmianę.

Nazywam siebie Głównym Czarodziejem Cyfryzacji, Zarządzania i Innowacji. Obecnie kieruje globalnie Międzynarodowym Centrum Innowacji Cyfrowych (I-CoDI) ITU, tworząc podwaliny pod biuro innowacji tej agencji ONZ. ITU odpowiada za Internet i łączność. Jestem międzynarodowym doradcą i liderem kształtującym zasady i programy związane z technologią, transformacją cyfrową i innowacjami na całym świecie (Bank Światowy, ONZ i UE) oraz inwestorem i mentorem start-upów (ostatnio dla MIT Global Ventures, AI for Impact i HealthTech Ventures, a także programu EBRD Star Ventures). Prowadzę także kursy Executive Education w MIT S+AP AI&Data for Business.

Pracę w handlu i zarządzaniu marką w sektorze FCMG w Polsce rozpoczęłam po trzecim roku studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Po pierwszym wakacyjnym stażu w Nestle pracowałam w Henkel, PepsiCo (FritoLay), Mars i L’Oréal, awansując na szefa Global Business Unit firmy OTC w Belgii.

Porzuciłam korporacje, aby w Warszawie założyć odnoszącą sukcesy firmę edukacyjną, którą straciłam jednak po 5 latach w wyniku nieoczekiwanych okoliczności. Ta porażka doprowadziła do przemodelowania mojej kariery i zajęcia się kształtowaniem polityki UE jako dyrektor think-tanku wysokiego szczebla z siedzibą w Brukseli, The Lisbon Council, a następnie pracując dla Komisji Europejskiej, projektującej pierwszy w UE akcelerator startupów typu blended finance (dotacje + kapitał własny), zwany European Innovation Council (EIC).

Nowa ścieżka kariery doprowadziła mnie na Harvard. W Harvard Kennedy School, studiując z obecnymi i przyszłymi światowymi liderami, ukończyłam z pełnym stypendium program magisterski dla doświadczonych ekspertów.

 

Największy sukces

... wciąż przede mną :-)

Rada dla studentów

Zawsze bądź otwarty na zmiany, nie zakładaj, że to, co działa u innych, zadziała i w Twoim przypadku. Bądź odważny i mierz wysoko. Pamiętaj, że Twoja największa porażka może być Twoim największym sukcesem, a życiowe trudności doprowadzą Cię do przemiany.