Historie

Data aktualizacji:
31-05-2022- 09:29

Justyna

Dilling

Nie bój się szukać swojej drogi w karierze zawodowej

Rok ukończenia studiów
2014
Miasto
Warszawa
Państwo
Polska
Tytuł/ stopień naukowy
magister
Kierunek studiów
Finanse i rachunkowość

Zaczynając studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, nie do końca wiedziałam, w jakim kierunku chciałabym się rozwijać - wiedziałam natomiast, że będzie to pierwszy krok do odnalezienia swojej drogi i zorientowania się, co mnie najbardziej interesuje.

Pomogły mi w tym programy stażowe, które odbywałam już w trakcie studiów. Dzięki nim, dowiedziałam się więcej o samej sobie i zdobywałam doświadczenie praktyczne, a przede wszystkim rozwijałam umiejętności analityczne i interpersonalne. Jednocześnie, zgłębiałam tajniki Finansów na studiach i byłam coraz bliżej podjęcia decyzji, że to właśnie w tym kierunku chciałabym podążać.

W trakcie ostatniego roku studiów magisterskich podjęłam decyzję o rozpoczęciu nowego stażu, który miał pozwolić mi na wykorzystanie dotychczasowego doświadczenia, połączyć je z obszarem moich zainteresowań w dziedzinie Finansów oraz dać ewentualne perspektywy rozwoju w innych obszarach lub krajach. Taką firmą była międzynarodowa korporacja – Henkel oraz dział Controllingu Finansowego – okazało się, że spełnia moje oczekiwania do tego stopnia, że w tym roku będę obchodzić swoją ósmą rocznicę zatrudnienia! Swoją pracę rozpoczęłam jako stażystka wspierająca pracę działu odpowiedzialnego za Controlling dywizji biznesowej Adhesives w Polsce. Obecnie pracuję na stanowisku Business Controlling Manager i odpowiadam za Controlling Finansowy biznesów Beauty w krajach Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Praca w tak dużej firmie jak Henkel, to nieustanne możliwości rozwoju oraz zmiany – ja miałam możliwość zdobycia doświadczenia w różnych dywizjach biznesowych Henkla, a w zakresie mojej odpowiedzialności były różne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki programowi stażowemu miałam okazję poznać firmę, zrozumieć ją (według mnie potrzeba na to minimum 6 miesięcy!) i zastanowić się, czy do siebie pasujemy. Dziś w Henklu pracuję na co dzień z ludźmi z całego świata, biorę udział w projektach lokalnych oraz regionalnych, a przede wszystkim jestem blisko biznesu. Jednocześnie wiem, że gdybym chciała rozwijać się w innych działach lub krajach – Henkel daje mi taką możliwość.

Zachęcam do obserwowania ofert w Henklu i aplikowania poprzez stronę : Oferty pracy i aplikacja (henkel.pl) lub do bezpośredniego kontaktu ze mną poprzez adres: finance_pl@henkel.com.

Największy sukces

Propozycje pracy z różnych działów i krajów!

Rada dla studentów
Nie bójcie się szukania swojej drogi i poznawania nowych rzeczy!